Späť na Drogéria a krása

Aloe Vera z Kanárskych ostrovov.

2 min.
Aloe Vera z Kanárskych ostrovov.

Vďaka bohatosti podnebia a vulkanickej pôdy má Aloe Vera, ktorá rastie na Kanárskych ostrovoch, vynikajúce vlastnosti. Už starovekí domorodci si boli vedomí jej liečivých vlastností. Zmierňuje bolesť a lieči, je prírodným antiseptikom a antialergénom... Dnes sa na ostrovoch predáva ako nápoj, kozmetické prípravky a pod. Aloe Vera sa stala skutočnou ikonou Kanárskych ostrovov.

 
Šťastná, škaredá rastlina.

Aj keď sa nevyznačuje krásou a farebnosťou pre jej blahodárne vlastnosti je veľmi cenená. Už v staroveku sa Kleopatra a aj najkrajšie ženy starovekého Ríma o svoju pokožku starali pomocou výťažkov z tejto rastliny.
Boli však aj časy, keď sa na Aloe Vera zabudlo a o vlastnostiach, ktoré obsahuje, zrazu nebol záujem. Nepomohlo jej ani to, že to nebola práve najvýraznejšia rastlina v rámci zvláštnej rozmanitosti farebnej flóry Kanárskych ostrovov. Ukázalo sa však, že príroda, ktorá bola na Gran Canarii vždy láskavá, bola štedrá aj k rozmanitosti Aloe, ktorá na ostrove rastie.

Obsahuje mimoriadne cenné zložky.


Špicatá rastlina, ktorá kedysi rástla mnohými spôsobmi na slnečných svahoch, obsahovala mimoriadne cenné zložky dôležité pre starostlivosť o pleť. Boli to jej  ingrediencie, ktoré vzbudili záujem francúzskych výrobcov kozmetiky na konci 20. storočia. V súčasnosti je dokázané, že Aloe má nekonečnú škálu prospešných vlastností pre hydratáciu a starostlivosť o pleť. Preto sa používa pri výrobe hydratačných krémov, mydiel, šampónov a dokonca aj make-upov. Pre svoje liečivé a upokojujúce účinky sa používa aj vo farmaceutickom priemysle. Na ostrovoch sa využíva aj na rôzne ošetrenia, ktoré využívajú výnimočnú kvalitu odrody Aloe.

Jedna z najlepších na svete.

Aloe, ktorá sa pestuje na ostrove je pre svoju vysokú čistotu považovaná za jednu z najlepších na svete. Je to preto, že klíma Gran Canaria pomáha aloe zo súostrovia vytvárať prírodný gél, ktorý nie je potrebné ošetrovať. Nezmení sa ani teplota ani hustota získaného produktu, a nie je potrebná jej stabilizácia. Prirodzené vlastnosti rastlinného extraktu sa využívajú tak, ako prichádzajú, a obohacujú sa nimi desiatky produktov v najlepších európskych parfumérskych domoch. Jej cenné vlastnosti sú využívané v laboratóriách popredných spoločností kozmetického priemyslu a už niekoľko rokov je súčasťou prírodnej liečby, ktorú ponúkajú zdravotné a wellness centrá. Príroda bola ku Gran Canarii štedrá. Ostrov si vybrala ako miesto, kde nechala rásť po stáročia veľmi špeciálnu odrodu Aloe Vera.
Špicatá rastlina, ktorá dáva dar svojho šťastia. Jeden z najlepších „prírodných liekov“, ktoré nám príroda darovala.
Kefa na vlasy alebo fén-kefa?
Mohlo by vás zaujímať
Kefa na vlasy alebo fén-kefa?
Ako ochrániť svoje deti počas zimy.
Ako ochrániť svoje deti počas zimy.
Zima nie je len čas na prípravu vianočných dobrôt a nákup darčekov, je to čas, kedy sa tešíme na snehovú nádielku, stavanie snehuliaka, sánkovanie, či korčuľovanie na zamrznutom jazere. Ako vidíte nie je žiadny dôvod zostať doma v papučiach a leňošiť. 
5 min.
Uspávanky patria k inštinktívnej povahe materstva.
Uspávanky patria k inštinktívnej povahe materstva.
Používanie jemných a upokojujúcich zvukov na uspávanie dojčiat a detí je staré ako materstvo samo. Najstaršia zaznamenaná uspávanka je stará 4000 rokov a je napísaná na sumerských hlinených tabuľkách. Prax matiek, ktoré spievajú svojim deťom pred spaním, iste siaha oveľa ďalej a je spoločná pre takmer všetky kultúry. Nezabudnime, že aj napriek modernej dobe ktorú žijeme je potrebné sa stále…
3 min.
08. 11. 2022