Valentines day Valentínsky týždeň zľava 10% s kódom: valentin23

Späť na Starostlivosť o deti

Trudi - hračky ktoré ožívajú vo svete detí.

2 min.
Trudi - hračky ktoré ožívajú vo svete detí.

Spoločnosť Trudi bola založená v Tarcente (Udine) v roku 1954. Prvé plyšové hračky vytvorila pre zábavu, no s veľkou vášňou, pani Trudi Müller Patriarca. Ešte ako tínedžerka začala pre seba a svojich priateľov vytvárať roztomilé zvieratká s ihlou, niťou a kúskami látky. Keď Trudi vyrastala, zachovala si svoju vášeň a v krátkom čase sa to, čo vyzeralo ako rozprávka z minulosti, zmenilo na skutočný podnikateľský úspech.

Tak to všetko začalo...
V roku 1960 jej plyšové hračky dobyli taliansky trh a zrodil sa „štýl Trudi“, symbol kvality, krásy, inovácie a zmyslu pre detail. Estetickú inováciu v dôsledku použitia nových extrémne mäkkých materiálov v porovnaní s dovtedy používaným mohérom sprevádzala revolúcia v čalúnení - tradičná slama bola nahradená vatelínom, čím sa plyš stal prateľným a mäkkým na objatie.

Roky rastu.

1970 to sú roky rastu. Kolekcia Trudi sa rozširuje. Plyšáci Trudi sa začínajú čoraz viac inšpirovať skutočným svetom zvierat a byť čoraz menej bábkami. Pani Trudi, ktorá bola nehodou pripútaná na lôžko, zúročuje svoju neúnavnú kreativitu a prispôsobuje sa novej situácii, ktorá jej umožňovala strihať a šiť len malé plyšové zvieratká. Boli vytvorené prvé „miniatúry“. Z miniatúr“ pochádzajú „Trudini“ a „Mini Trudini“. Malé Trudi, ktorých cieľom je vytvorenie kompletnej zbierky. Koncom osemdesiatych rokov boli vďaka inováciám v odevnom sektore zavedené do výroby ekologické kožušiny, ktoré sú vhodné na použitie aj pre výrobu plyšových hračiek.

Trudi a Sevi.

Trudi sa preslávila aj v zahraničí. Pobočky firmy sú založené v Nemecku a Španielsku. Stratégia rozvoja pokračuje akvizíciou Sevi, najstaršej značky drevených hier a doplnkov v Európe. Ako ďalšiu záruku kvality získava Trudi certifikáciu UNI EN ISO 9001. V roku 1992 boli na trh uvedené najmenšie plyšové hračky na svete: „Sweet Collections“. Majú iba 9 cm a dokážu verne reprodukovať vlastnosti všetkých zvierat.

Spolupráca s Walt Disney a Warner Bros.

V roku 1996 spoločnosť Walt Disney uzavrela licenčnú zmluvu s Trudi na výrobu a distribúciu plyšových hračiek Disney pre celý európsky trh. Čoskoro sa začne aj spolupráca s Warner Bros.

Láska a nežnosť je poslanie.

Príbeh dospelých a detí. Zábava, láska, radosť, spolupatričnosť a nežnosť. Krajčírky šijú Sen. Sen zhmotnený do krásnych hračiek, milujúcich plyšákov, ktorí sú súčasťou životného príbehu každého dieťatka. Kto z nás nemá odloženého svojho "verného priateľa" ktorý ho sprevádzal na ceste životom? Nemý priateľ, ktorému sme prepožičiavali svoj hlas, ktorého sme objímali, rozprávali sa s ním, radovali sa a žialili. 
Z lásky k prírode, zvieratám a deťom - tak sa zrodili plyšáci Trudi. 

Úžasné výhody hry s maňuškou v rannom detstve
Mohlo by vás zaujímať
Úžasné výhody hry s maňuškou v rannom detstve
Sú vaše deti doma v bezpeči?
Sú vaše deti doma v bezpeči?
Ach tie deti....takto si povzdychne rodič, ktorý musí neustále sledovať každý krok svojho malého drobca. Poďme sa teda pozrieť na to, či sú naše deti doma v bezpečí a čo môžeme spraviť preto, aby sme v maximálnej možnej miere obmedzili nebezpečenstvo úrazu.
4 min.
Ako ochrániť svoje deti počas zimy.
Ako ochrániť svoje deti počas zimy.
Zima nie je len čas na prípravu vianočných dobrôt a nákup darčekov, je to čas, kedy sa tešíme na snehovú nádielku, stavanie snehuliaka, sánkovanie, či korčuľovanie na zamrznutom jazere. Ako vidíte nie je žiadny dôvod zostať doma v papučiach a leňošiť. 
5 min.